Nasza hodowla bulterierów- OPALPLAST- powstała w latach 90-tych, oparta jest na psach pochodzących z angielskiej linii KILACABAR.
       Pierwszym psem, który trafił do nas z Wielkiej Brytanii był piękny biały bulterier Ch.PL WILBARY SKY EYE OF KILACABAR (Oscar). Poza sukcesami wystawowymi Oscar sprawdził się jako wspaniały reproduktor, który pozostawił po sobie wiele pięknych zwierząt, nie tylko w naszej hodowli.
       Kolejnym angielskim psem, który zamieszkał u nas był Ch.PL KILACABAR THUNDERBALL (Grandal).  W tym samym czasie trafiła do nas przepiękna suka Ch.PL EMPRESS MAUD OF KILACABAR (Chili).
      Kolejnym psem, którego udało nam się sprowadzić do hodowli był Int.Ch, Ch.PL KILADAGH BEETLEJUICE (Oscar)- ojciec wielu pięknych psów i suk - championów wielu krajów oraz Zwycięzców Świata.
     W 2005 roku przwieźliśmy z Niemiec naszą pierwszą bulterierkę miniaturową - JILL VOM KAISERSTUHL (Pysia) - i tak zaczęła się przygoda z mniejszymi bulterierami. Pysia już w swoim pierwszym miocie urodziła piękne maluchy, m.in. FIRE AT MIDNIGHT Opalplast - Championkę, Zwycięzcę Europy oraz Zwycięzcę Świata.
      Te psy dały początek hodowli, która jest naszą wielką pasją, którą staramy się prowadzić z rozwagą. Każdy nowy miot, to zarówno radość, ale także wyzwanie. Wszystkie krycia są dobrze przemyślane a szczeniaki starannie odchowane. Bardzo zależy nam na tym, aby nasze "dzieci" poza dobrym eksterierem i dobrym rodowodem, cieszyły się również dobrym zdrowiem.
Psy z przydomkiem Opalplast, można znaleźć w rodowodach na całym świecie, co daje nam ogromną satysfakcję.


Hodowla Opalplast zarejestrowana jest w ZKwP O/Częstochowa.


Monika Martyka
Marek Martyka
       
CH KILACABAR THUNDERBALL
CH EMPRESS MAUD OF KILACABAR
JILL VOM KAISERSTUHL DEMON INFERNO AT DAZLIN       JCH. BOBUDDY LOVE AND WAR AT LLANWENARTH IntCH KILADAGH BEETLEJUICE